Några ord från en av mina kunder..
”LPG – vilka fantastiska resultat jag fått!
Jag har tränat regelbundet under många år, skött kosten, men aldrig blivit av med extrahuden på magen efter graviditeter. Trots intensiv löpning under många år, har jag även haft celluliter och dålig cirkulation på baksidan av låren och rumpan.
Maria lade upp ett skräddarsytt program med fokus på mina problemområden. Under mina LPG behandlingar har jag skött kosten, tränat lite tyngre än vanligt, och fått väldigt fina resultat, tack vare Marias expertis. Extra huden på magen är helt borta, huden har stramats upp och fått en annan lyster. Baksida lår och rumpa har fått mycket bättre cirkulation, vilket är mycket märkbart när jag styrketränar och får en helt annan kontakt med musklerna än tidigare. Celluliterna har minskat dramatiskt och rumpan har fått ett ordentligt lyft, blivit fylligare i formen.
Jag är verkligen jättenöjd med resultaten av LPG behandlingarna!
Tack Maria!”
Kan detta vara något för just Dig?
LPG -endermologie behandling är mekanisk djup bindvävsmassage som har en rad olika positiva effekter i kroppen
Behandlingen ökar blodcirkulationen och lymfcirkulationen i kroppen vilket medför att överflödig vätska, slaggprodukter , toxiner mm lättare kan föras ut ur kroppen,svullnaden i kroppen minskar och kroppen känns fräschare.
Massagen stimulerar kollagen och elastin i huden och ger en uppstramande effekt och lyster i huden
LPG förbättrar syreupptagningsförmågan i musklerna och mjukar upp vävnaderna runt om.
Vilka riktar sig behandlingen till?
Alla som vill rensa kroppen på slaggprodukter och få igång en god cirkulation.
Alla som vill ta bort/minska fettdepåer, främst celluliter.
Idrottare på alla nivåer för att öka återhämtning och prestation. Före träning- stimulerar och värmer upp,
Efter träning- lindrar träningsvärk, dränerar och bidrar till snabbare återhämtning
Visste Du att LPG används av sporteliten världen över?
Inom bl a
Cykling
Golf
Fotboll
Konståkning
Rally
Tennis
Bodybuilding och Fitness mm
Formachic (jag) finns på Deltagym i Stockholm
Vill du ha en duktig terapeut i Skåne (Malmö) vill jag varmt rekommendera min kollega Virginia på Skönhetsateljen i Malmö se länk NEDAN
Vill du boka tid för konsultation och/eller boka tid ?
För bokning hos mig i Stockholm gå in på www.formachic.se/LPG/ eller gå in på www.bokadirekt.se ”LPG/Deltagym”
Bor du i Malmö eller omnejd, gå in på www.skonhetsateljen.se/
Take Care/Maria